مخزن
روش تولید مخزن چگونه است؟

روش تولید مخزن چگونه است؟

جهت تولید مخزن بهینه زمان شروع باید اطلاعات لازم را داشته باشیم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵

روش تولید مخزن :

 
جهت تولید مخزن بهینه باید زمان شروع  اطلاعات لازم را داشته باشیم این موارد را به صورت زیر می توانیم دسته بندی کنیم.
 
1. حجم درخواستی مشتری یا کارفرما
2.چه نوع سیالی در نظر است نگهداری یا پروسس
3.مکانی که قرار است مخزن در آن قرار بگیرید چه متراژ یا فرمتی دارد 
4.مخزن چه کاربری دارد.
 
نوع سیال مورد نظر یکی از مهم ترین گزینه ها می باشد. زیرا بر مبنای این سیال است که تولیدکننده می تواند مشخص کند که چه گرید استیلی برای تولید مخزن باید بکار گرفته شود.اصولا جهت سیالاتی که خورندگی ندارند استیل 304 بکار می رود ولی اگرکارفرما مشخص کند که سیال مورد نظر خاصیت اسیدی و یا خورندگی زیادی دارد تولید کنندگان باید  از استیل گرید 316 جهت تولید استفاده کنند.
 
در مرحله بعد تعداد جداره های مخزن استیل با توجه به نوع استفاده و یا کاربری مشخص می شود. جهت مواردی که فقط نگهداری مد نظر می باشد از مخزن استیل تک جداره و یا  سیالتی که ثابت بودن دما مد نظر می باشد از مخازن استیل دو جداره و یا برای هدف های ویژه مثل  عمل آوری یا پروسس محصولات لبنی، مخزن استیل سه جداره یا همان پروسس تانک بکار می رود.
 
 
 
جدا از  تعداد جداره مورد نیاز در مخزن استیل، بعضی از متعلقاتی جهت تولید و کاربری مخزن استیل موجود است که با توجه به کاربرد مخزن مشخص می شود. مانند موارد زیر:
 
همزن مخزن استیل
ساید گلس برای مخازن استیل
آبنما
عایق های حرارتی
CIP  یا توپی شست و شو
نردبان استیل
درب هندهول و درب منهول
ژاکت تخم مرغی یا به عبارتی شانه تخم مرغی
....
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی : مخزن،مخزن نگهدارنده،مخزن استیل،تولید مخزن استیل،خرید مخزن،سفارش ساخت مخزن،مخزن پروسس،مخزن حمل،تولید مخزن استیل،چه نوع مخزن استیلی مناسب است؟،تولیدکنندگان مخزن استیل،تولیدکنندگان مخزن