آیس بانک چه کاربردهایی دارد؟
مزایای آیس بانک

مزایای آیس بانک

آیس بانک چه مزایا و کاربردهایی دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

 

آیس بانک چه کاربردهایی دارد؟

 
 یکی از گزینه های که اکثر دستگاه ها و ماشین آلات با آن کار می کند برق است که برای همه کارگاه ها،واحدها و کارخانجات صنعتی هزینه زیادی در پی دارد.جهت کاهش هزینه های مصرف برق میتوانیم از آیس بانک استفاده کنیم.
دریکسری از صنایع نیاز داریم که از سیستم های برودتی استفاده کنیم جهت تولید این برودت نیاز به مصرف انرژی زیادی داریم بنابراین اگر از آیس بانک استفاده کنیم میتوانیم به میزان قابل توجهی مصرف انرژی را کاهش دهیم.این دستگاه ها در انواع مختلف و با ظرفیت های متفاوت تولید میشوند. آیس بانک سیستمی است که در هر نوع فرآینده خنک کننده ای که به برودت نیاز است کاربرد دارد.این محصول در محدوده دمایی 3- درجه سانتی گراد تا 6+ درجه استفاده میشود
 

در چه صنایعی از آیس بانک استفاده می شود؟

 
1.انواع صنایع غذایی و آشامیدنی
2.سالن های تولید و پرورش قارچ
3.صنایع فرآوری محصولات لبنی و شیر
4.کارخانجات و کارگاه های تولید شیرینی
5.سیستم های انبارداری و سردخانه ای مدرن
6. صنایع مختلف ساخت و تولید مواد پلاستیکی
7.صنایع شیمیایی تولید دستکش های طبی و صنعتی
8.سیستم های برودتی و تهویه مطبوع در سطح گسترده
 

آیس بانک چه مزایایی دارد؟

 
1- آیس بانک باعث کاهش مصرف انرژی می شود زیرا در سامانه های آیس بانک، فرایند برودت در یک  شبانه روز تولید و ذخیره میگردد. در این سامانه مصرف انرژی برق به میزان قابل توجهی کاهش پیدا میکند به دلیل اینکه در این روش سایز کمپرسور، کندانسور و بقیه اجزای سامانه  کوچکتر شده ومقداری  از با  برودت دراین شیوه  در شب و در دمای محیط خیلی کمتر تولید میشود، این مسئله موجب میشود که بازدهی کمپرسور و کندانسور افزایش یافته و از طرف دیگر مصرف برق کم شود.از آنجایی که کمپرسور زمانی حداکثربازدهی  آن  100 % زیر بار می تواند باشد، در این روش  کمپرسور همیشه در حالت  100 %  بار کار می نماید.
 
2- در سامانه های سنتی جهت تامین 100 %  پیک ظرفیت برودتی معمولا از دو کمپرسور با ظرفیت 50 %   برای افزایش قابلیت اطمینان استفاده میشد ، و در زمان هرگونه خرابی یا اختلال در یک  کمپرسور، کمپرسور بعدی  حداقل 50 %  بار برودت را تامین کند. ولی در سامانه آیس بانک  اگر دو کمپرسور وجود داشته باشد هر یک می توانند 30 % بار برودت  را تامین و بقیه برودت یعنی 40 % را از سامانه آیس بانک می توانیم تامین کنیم. 
 
3- این سامانه آیس بانک نیاززیادی به نگهداری و تعمیرات ندارد، به دلیل اینکه این سامانه قطعات متحرک و چرخنده بسیار کمتری نسبت به کمپرسور دارد، استهلاک کمتری در سامانه بوجود میآید . اگر آیس بانک را با یکی از کمپرسورها جایگزین کنیم، حجم زیادی از هزینه های نگهداری و تعمیرات کاهش پیدا میکند.
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی: آیس بانک، طراحی آیس بانک، فروش آیس بانک، خرید آیس بانک، قیمت آیس بانک، سفارش آیس بانک، تولید آیس بانک، سفارش ساخت آیس بانک، مزایای آیس بانک، کاربردآیس بانک، آیس بانک در صنایع، آیس بانک ارزان، تولیدکنندگان آیس بانک