تاریخچه سردخانه ها
گذری به گذشته سردخانه

گذری به گذشته سردخانه

آشنایی با تاریخچه سردخانه
۱۳۹۷/۰۲/۰۱

استفاده از روش‌هایی مثل دودی کردن، خشک‌کردن، ترشی انداختن جهت نگهداری مواد غذایی برای مدت زمان طولانی  از زمانهای بسیار دور مورد توجه

انسان‌ها بوده است. بعد از انجام شیوه های بالا انسان به فکر استفاده از روشهای مناسب تر و باکیفیت تر جهت  نگهداری طولانی مدت، با استفاده از شیوه هایی مثل فریز کردن و خنک کردن مواد غذایی مثل گوشت،میوه ، سیب‌زمینی، سیر، پیاز و …که روش های بهتری جهت افزایش طول عمر این محصولات برای نگهداری بوده است.

بعد از  تحقیقات بسیار زیادی  که جهت فریز کردن و نگهداری مواد غذایی صورت پذیرفته است، چینی‌ها اولین نفراتی بودند که به استفاده از قابلیت سرما برای نگهداری مواد غذایی پی برده بودند. بعد از آنها این روش در میان ایرانی‌ها و یونانی‌ها نیز  رواج پیدا کرده است.

در اوایل قرن نوزدهم یخدان‌هایی دوجداره برای نگهداری مواد غذایی عرضه شد؛ که در میان جداره‌های آن‌ها از خاک ‌اره و کاه جهت عدم تبادل هوای محیط بیرون با درون یخدان استفاده شده بود.درون این یخدان‌ها تکه‌های یخ برای نگهداری مواد گوشتی تا یک هفته بدون هیچ مشکلی وجود داشته است.و بعد  ‌از آن در سال ۱۹۱۵ میلادی سیستم‌هایی که از کمپرسور و گاز ازت برای سرد نگه داشتن مواد غذایی استفاده می‌کرد و بسیار زیاد به یخچال‌های امروزی شباهت داشت اختراع شد. درون این سیستم‌های سردخانه ای می‌توانستیم ۱٫۵ تا ۲ سال، مواد غذایی را به خوبی و بدون افت کیفیت نگهداری کنیم.

 

 

 

 

 


کلمات کلیدی:سردخانه،ساخت سردخانه،سردخانه چیست،خرید سردخانه،فروش سردخانه،درب لولایی سردخانه،تاریخچه سردخانه،سردخانه صنعتی،انواع سردخانه