درب ضد حریق
درب ضد حریق چیست؟

درب ضد حریق چیست؟

ساختار درب ضد حریق
۱۳۹۷/۰۳/۱۲

 به دربی ضد حریق گفته می شود که بتواند در برابر حرارت 1 تا 2 ساعته مقاوم باشد و در واقع بتواند یک محافظ خوب نیز در برابر گسترش حرارت در فضای باز باشد.اصولا چهارچوب درب ضد حريق از جنس فولاد و روکش درب  از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام کوره ای ميباشد.داخل این نوع درب پشم سنگ نسوز عايق حرارتيی قرار دارد که در برابر آتش تا 4 ساعت در دماي 800 درجه سانتيگراد مقاوم است.اطراف آن با  لاستيک درزگير نسوز پوشانيده شده است جهت جلوگيري از ورود دود ،در حرارت بالا ، دود سمی توليد نميکند. در ساختمانها جهت  تامين فرصت و زمان مورد نياز برای افراد جهت فرار از آتش سوزی و همچنين برای محافظت از سازه و اجزايی ساختمان از درب ضد حريق استفاده می شود. اين درب ها که در پاگرد پله اضطراری ساختمان ها نصب مي شوند وظيفه محافظت از ساکنين در زمان آتش سوزی را دارند.ساختار داخلي دربهای ضد حريق از پشم سنگ نسوز به عنوان یک عايق حرارتی استفاده می شوند و می توانند تا مدتها بعد از آتش سوزی از ورود آتش و دود به پله هايی اضطراری جلوگيری کنند.
 
 
انواع درب ضد حريق:
 
درب ضد حريق شيشه ای به شکل  استاندارد برای مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری که بشکل آپارتمان در چند طبقه و چند واحد ساخته می شود در هر طبقه برای مواقع اضطراری درب مخصوص به سمت پله فرار و يا محيط امن طراحی و نصب می گردد.
 
درب ضد حريق چوبی به علت سادگی در ساخت در انواع و  ابعاد مختلف و همچنين نصب در چهارچوب درب های چوبی معمولی مورد استفاده بسياری از طراحان و  سازندگان هستند.
 
 
انواع درب ضد حریق از لحظ کاربردی:
 
 
درب های بيمارستانها
درب های مخصوص انبارها
درب های خروج اضطراری در برجهای مسکونی، اداری،تجاری  و هتلها
درب های مخصوص نيروگاههای برق
 
راهنماي انتخاب درب ضد حريق:
مقاومت درب باید در برابر آتش و حرارت بر حسب ساعت و دقیقه حداقل از یک ساعت کمتر نباشد. 
 
ضخامت ورق فولادی کار شده در داخل درب نباید کمتر از 1 میلی متر باشد.
درب ضد حريق چوبی نيز  بدليل سهولت ساخت در ابعاد مختلف و همچنين نصب در چهارچوب درب های چوبی معمولی مورد ستفاده بسياری از سازندگان می باشد.
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی :درب،درب ضد حریق،درب لولایی،خرید درب لولایی،خرید درب لولایی،خرید درب لولایی صنعتی