کمپرسور
آشنایی با ساختار کمپرسور

آشنایی با ساختار کمپرسور

کمپرسور کوپلند
۱۳۹۷/۰۵/۰۱

 
 
به  طور کلی کمپرسور دستگاهی است که با افزایش فشار سيالات تراكم پذير مانند گاز، حجم سیستم را کاهش داده و باعث تخلیه آن می شود. کمپرسور ها ظرفیت های مختلفی  بر حسب نیاز دارند و با توجه به نحوه عملکردشان در تراکم گاز مبرد به سه نوع پیستونی، دوار و گریز از مرکز تقسیم میشوند. در واقع کار اصلی کمپرسور ها در سیستم های سرمایشی مانند کولر گازی ها و انواع چیلر ها، مکش گاز مبرد از سمت اواپراتور، متراکم کردن گاز و فرستادن آن به سمت کندانس یونیت می باشد که در این فرایند گاز به دلیل تراکم به مایع تبدیل می گردد.
 
کمپرسور ها را به دو دسته اصلی تقسیم می شوند،جابه جایی مثبت (Positive Displacment Compressor) و کمپرسور های دینامیکی (Dynamic Compressor) 
 
 انواع کمپرسورهای موجود در بازار شامل کمپرسور های روتاری ( اسکرو و اسکرال )، کمپرسور های رفت و برگشتی ( پیستونی ) ، کمپرسور های سانتریفیوژ و کمپرسور های محوری می باشند.
 
کمپرسور کوپلند :
 
کمپرسور های کوپلند که ساخت کمپانی چند ملیتب امرسون بوده  و در  نتیجه تحقیق وتوسعه این شرکت از سال 1979 میلادی تولید شده است این نوع کمپرسورها   با پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا جهت مصارفی  مانند تهویه هوا، پمپ های گرما و دستگاه های دمای متوسط کاربرد دارند. کمپرسور های اسکرال کوپلند بدلیل ویژگی هایی مانند  صدای کم، بازده بالا و عمر طولانی  و همینطور سازگاری با برنامه های کاربردی مختلف یکی از پرفروش ترین دستگاه های کمپرسور موجود در بازار سیستم های تهویه مطبوع می باشند.
 
از مشخصات کمپرسور کوپلند می توان به صدای بسیار کم و بازدهی بالای آن اشاره کرد
 
 
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی : تهویه مطبوع . سیستم سرمایشی سالن تولید و بسته بندی .چیلر . سردخانه.پکیج یونیت .روف تاپ پکیج .آیس بانک .سردخانه لبنیات.سردخانه گوشت .سردخانه نگهداری میوه .درب سردخانه .کمپرسور سردخانه . بیتزر .دی وی ام . بوک . کوپلند