ساندویچ پنل
مزایای ساندویچ پنل

مزایای ساندویچ پنل

7 مزیت ساندویچ پنل ها نسب به مصالح ساختمانی سنتی
۱۳۹۷/۰۸/۳۰

7 مزیت ساندویچ پانل نسبت به مصالح سنتی ساختمانی
 
 
1.زمان لازم جهت  ساخت سازه
در شرایط عادی معمولا  برای ساخت یک ساختمان ساده از جنس ساندویچ پانل، 7 روز زمان مصرف می شود،ولی برای ساخت یک سازه با همان اندازه، نیاز به دو ماه است. استفاده از دیواره و سقف آماده و اتصال آسان بوسیله پیچ و مهره، یکی از مزایای سازه های پیش ساخته است.
 
2. طرح ظاهری
 
اگر شما سازه ای با رنگ بندی خوب و زیبا میخواهید ساختمان های پیش ساخته پانلی انتخاب خوبی هستند از مزیت های دیگر آن قابلیت شستشو و استفاده در مناطق بهداشتی  است.
 
3. عایق صدا و حرارت
 
برای عایق سازی یک ساختمان بتنی جهت جلوگیری از اتلاف انرژی، نیاز است از لایه های مختلف پشم شیشه، عایق های حرارتی، عایلق های صوتی و... استفاده نمود، در حالی که در مدل پیش ساخته با استفاده از ترکیبات پیشرفته می توان از اتلاف دما و نفوذ صدا به سازه جلوگیری کرد.
 
4. قیمت نهایی محصول
 
اگر ساختمان های ساخته شده از مصالح سنتی مانند سیمان، آجر، تیرآهن و... را چک کنید،متوجه خواهید شد علاوه بر وزن زیاد، قیمت تمام شده محصول مقرون به صرفه نبوده و هر یک از مصالح نیازمند ترکیب شدن با مواد دیگر را داشته و تامین آنها هزینه های زیادی بهمراه خواهد داشت. از اینرو بدلیل استفاده از یک نوع متریال در سازه های پیش ساخته، هزینه ساخت بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.
 
5.قابلیت جابجایی سازه
 
بدلیل سبک بودن سازه های ساخته شده از ساندویچ پانل در مقایسه با سازه های بتنی، در مواقعی که نیاز به جابجایی ساختمان داشته باشیم، می توان با استفاده از یک جرثقیل و یا جدا کردن دیواره و سقف از سازه، آنرا به مکان دیگری انتقال داد. یک دیوار پانلی می تواند وزنی 50 برابر کمتر از دیوار مشابه ساخته شده از سیمان و آجر داشته باشد.
 
 
6. ایمن و قابل بازیافت
 
مقاومت در برابر آتش سوزی و مواد شیمیایی، پانل ها را به یکی از امن ترین مواد ساختمانی تبدیل کرده است. برخلاف موادی مانند سیمان و آجر، پانل قابلیت بازیافت و استفاده در صنعت را دارد و سازگار با محیط زیست است.
 
 
7. مقاومت در برابر ضربه و رطوبت
 
یکی از اصلی ترین مشخصات پانل ها مقاومت آنعا در برابر ضربه است. باوجود وزن بسیار سبک آن، مقاومت بالایی در برابر ضربه و نیروهای فشاری دارد. همچنین بدلیل استفاده از ورق های آلوزینک و آلومینیوم، در شرایط جوی نامناسب نیز بسیار مقاوم و پایدار است.
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی:چیلر،ساندویچ پنل،خرید ساندویچ پنل،مزایای ساندویچ پنل