یخساز
یخساز چیست؟

یخساز چیست؟

انواع یخساز
۱۳۹۷/۰۹/۱۷

 
یخساز چیست :
 
یخساز دستگاهی ست که در هر شرایط آب و هوایی میتواند یخ تولید کند
 
 یخ سازها در واقع چهار دسته اصلی دارند که در این بخش با آنها آشنا میشویم.
 
1. یخ سازقالبی
2. یخ سازپولکی
3.یخ ساز حبه ای
4.یخ در بهشت ساز
 
 
یخ سازهای قالبی
یخسازهای قالبی یخسازی میباشد که در واقع با نام تجاری کارخانه شناخته میشود. این یخسازها فقط در ابعاد صنعتی تولید میشوند و میتوانند یخ هایی به اندازه یک متری نیز تولید کنند.از این نوع دستگاه های یخسازی صنعتی (کارخانه یخسازی) در کشتارگاه ها ، بچینگ بتن و لنج ها استفاده میشود.
 
یخ ساز های پولکی
این یخسازها با اسم  پولکی یا برفکی شناخته میشوند، در واقع این نوع یخسازها میتوانند یخ ها را به صورت  پولکی یا برفکی و یا سکه ای و در ابعاد ریز تولید کنند و معمولا بیشتر در  فروشگاه های گوشت ماهی ، فروشگاه های گوشت و کالباس و حتی در بتن یزی و کشتارگاه ها نیز استفاده میشوند.
 
یخ سازهای حبه ای
این نوع یخسازها  یخ هایی به صورت حبه ای تولید میکنند و معمولا در مصارف خوراکی مورد استفاده قرار میگیرد، یخ سازهای حبه ای یخ هایی مانند بلور تولید میکنند که کاملاً شفاف میباشد و در واقع میتوانیم بگوییم که بهترین نوع یخ  از یخ سازهای حبه ای استخراج میشوند که در ابعاد مختلف برای مصارف خانگی ، رستورانی و اداری تولید میشوند.
 
 
یخ در بهشت ساز
نوع دیگر از یخسازها یخ در بهشت ساز است که معمولا در کافی شاپ ها دیده میشوند، یخ در بهشت سازها نوعی از یخ سازها میباشند که میتوانند شربت را  به یخ تبدیل کنند با این تفاوت که میزان برودت شربت را به حدی میرساند که نه به طور کامل مایع باشد و نه به طور کامل جامد، به این صورت شربت را به یخ در بهشت تبدیل مینماید.این دستگاه های یخساز خود دارای انواع مختلفی میباشند مانند دو مخزنه ، سه مخزنه و تک مخزن که برای هر یک از مخازن یک موتور مجزا تعبیه شده است.
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی : یخساز،خرید یخساز،یخساز پولکی،خرید یخساز پولکی،خرید یخساز قالبی