انواع آیس بانک
آشنایی با انواع آیس بانک

آشنایی با انواع آیس بانک

انواع آیس بانک و مزایای آن
۱۳۹۷/۱۱/۰۶

 
انواع آیس بانک :
 
1- آیس بانک های پیش ساخته این نوع آیس بانک در خود کارخانه با مخزن ذخیره آب و تجهیزات سردکننده به طور کامل شارژ میشوند. 
 
2-  آیس بانک های کویل: این نوع آیس بانک ها را میتوان در استخر های سیمانی که عایق دارند و یا مخزن های بتونی و فلزی نیز استفاده کرد.
 
3- آیس بانک های سیلو :
این آیس بانک ها در محل هایی که برای فضا محدودیت ندارند مورد استفاده قرار میگرند و از حداکثر فضا برای ذخیره انرژی استفاده میکنند.این آیس بانک به صورت ماژولار طراحی شده است و اگر فضا و محیط شما گسترش پیدا کند میتوانید تعداد ماژولهای ذخیره یخ و به طور کلی ظرفیت آیس بانک را افزایش دهید.
 
مزایای آیس بانک:
 
1-کاهش هزینه انرژی :
 
به علت اینکه تولید سرما در شب صورت میگیرد و این زمانی ست که دمای کندانسینگ پایین می باشد،بنابراین بازده تجهیزات سرد کننده بیشتر خواهد بود  و مصرف برق در مقابل حجم سرمایش تولید شده ،کاهش قابل توجهی خواهد داشت.
 
2-افزایش قابلیت اطمینان سیستم :
 
به علت اینکه   حدود 40% سرمای  لازم برای سیستم آیس بانک به وسیله منبع آب سرد در دسترس قرار میگیرد و 60% آن به وسیله  کمپرسور،بنابراین اگر اختلالی  در کار کمپرسور ایجاد شود،سیستم میتواندحداقل 40% ظرفیت مورد نیاز را تامین کند.
 
3- حفظ محیط زیست:
 
با کاهش آلودگی محیط زیست سیستم برودتی کوچکتر شده و مصرف مبردهای فریونی نیز کاهش میابد. 
 
 تولید برق در طول شب بازده بیشتری نسبت به روز دارد و بنابراین  حدود 30% آلودگی کمتری تولید میکند.بنابراین مصرف برق در شب به وسیله سیستمهایی که آیس بانک دارند ، الودگی کمتری ایجاد میکنند.
 
4-به دلیل استهلاک پایین سیستم آیس بانک تعمیر و نگهدار ی آن هزینه کمتری دارد.
 
 
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی : آیس بانک،خرید آیس بانک،تولید آیس بانک،انواع آیس بانک،فروش آیس بانک،ساختار آیس بانک،آیس بانک خوب،فریون