سردخانه
انواع سردخانه

انواع سردخانه

انواع سردخانه از لحاظ دمای کاری
۱۳۹۷/۱۲/۲۳

انواع سردخانه بر اساس دمای کاری
 
سردخانه دو دسته اصلی دارد بالای صفر یا زیر صفر.
 
کاربرد اصلی سردخانه بالای صفر نگهداری میوه و دارو و لبنیات میباشد و کاربرد اصلی سردخانه زیر صفر نگهداری گوشت و مرغ و ماهی است. 
 
 
سردخانه میوه و لبنیات
سردخانه های بالای صفر بیشتر جهت نگهداری مواد غذایی در دمایی بالاتر از دمای انجماد کاربرد دارند. دمای این سردخانه ها معمولا بین 0 تا 4 درجه سانتیگراد میباشد و سردخانه میوه و سبزی و لبنیات تازه مانند شیر، دوغ و ماست و همینطور سردخانه نگهداری گوشت تازه از این نوع هستند.
 
 
سردخانه گوشت و مرغ
سردخانه زیر صفر جهت نگهداری مواد غذایی به صورت منجمد بکار میرود. دمای سرد خانه زیر صفر معمولا پایین‌تر از صفر درجه سانتیگراد است و 1 معمولا دمای آنها 18- درجه سانتیگراد میباشد،بیشتر ماهی و گوشت و مرغ منجمد و سایر مواد غذایی یخ زده در سردخانه زیر صفر نگهداری می‌شوند.
 
 
 
سردخانه بستنی (دو مرحله ای)
بستنی بیشتر باید  در دمایی پایین‌تر از 18- درجه سانتیگراد نگهداری شود . بستنی چون چربی و خامه دارد و در بعضی مواقع به علت وجود نمک در ساختارش، نیازمند دمای پایین است تا شکل خود را حفظ کند  و نرم نگردد،اصولا برای نگهداری بستنی در ابعاد بزرگ از کمپرسورهای دو مرحله ای استفاده می‌شود.
 
 
تونل انجماد
تونل انجماد بیشتر جهت سرد و منجمد کردن سریع مواد غذایی بکار میرود و اصولاد دمای آن در حدود 40- درجه سانتیگراد میباشد. تونل انجماد با سرعت بالاتری مواد غذایی را به دمای 18- درجه سانتیگراد می‌رساند.
 
 
 
 

کلمات کلیدی : سردخانه،سردخانه زیر صفر،سردخانه بالای سفر،خرید سردخانه،خرید سردخانه موادغذایی،خرید سردخانه صنعتی،سردخانه مواد غذایی