سردخانه
انواع سردخانه 2

انواع سردخانه 2

از لحاظ حجم و ابعاد
۱۳۹۸/۰۱/۱۰

انواع سردخانه از لحاظ حجم و ابعاد
 
1.سردخانه کانکسی
 
2. سردخانه اتاقی  :
سردخانه اتاقی معمولا جهت ساخت سردخانه کوچک و متوسط به کار میرود و برای نگهداری  مواد غذايی  در رستورانها، مراکز توزيع، هتل ها و يا ذخيره ميوه‌ در باغ‌ها کاربرد دارد. يک اتاق داخل ساختمان ابتدا توسط ساندويچ پانل عايقکاری شده و بعد  تجهيزات سرمايشی درون آن نصب میشود.
 
3. سردخانه بزرگ صنعتی :
سردخانه های بزرگ صنعتی بیشترجهت  ذخيره و انبار مواد غذایی  در حجم بالا به  کار میروند در حالت عادی از اتاق‌های  بسيار زيادی تشکيل میشوند که هر اتاق با توجه به میزان  نياز سرما دريافت میکند  و مواد غذايی خاصی در هر اتاق نگهداری میشود. انبارهای مواد غذايی فاسد شدنی عمومی شهر که باغداران بزرگ و يا توزيع کنندگان اصلی گوشت و مرغ محصولات خود را در آن نگهداری مي‌کنند معمولا از این نوع هستند  از  اين انبار ها تحت شرايط از سيستم فريونی و يا آمونياکی استفاده میشود.
 
4. سردخانه متحرک : 
اگر نياز به يک سردخانه کوچک و متوسط وجود داشته باشد اما  فضای لازم جهت نصب آن يک سوله و يا در فضای باز باشد، از سردخانه قابل حمل و يا سردخانه کانکسی استفاده میگردد  که جای استفاده از ديوارهای اتاق، از کانتينر و يا سازه فلزی استفاده میشود.
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی : سردخانه،سردخانه دو منظوره،سردخانه دو مداره،سردخانه متحرک،ساخت سردخانه،نصب سردخانه،انواع سردخانه،خرید سردخانه