خط تولید نوشابه گازدار
خطوط نوشابه سازی - پارت دوم

خطوط نوشابه سازی - پارت دوم

آشنایی با خطوط تولید نوشابه گازدار
۱۳۹۸/۰۵/۲۷

 
بخش های مختلف کارخانه نوشابه سازی
 
1.    واحد تصفیه خانه
2.    واحد شربت سازی
3.    واحد تولید گاز
4.    واحد تولید بطری PET
5.    خطوط تولید نوشابه
6.    آزمایشگاه کنترل کیفی
 
 
واحد تصفیه خانه
در تصفیه خانه،  آب برای دو کاربرد  مختلف در کارخانه  تصفیه میگردد.
 
1.    تصفیه آب از لحاظ فیزیکی که در این بخش سختی آب را پایین می آورند یعنی به اصطلاح آب را گچ گیری می نمایند و تقریبا ضدعفونی هم میشود که این نوع آب را برای شستشوی بطری های نوشابه به کار می برند.
2.    تصفیه آب از لحاظ  شیمیایی و باکتر یولوژیکی  که جهت  تولید مایع نوشابه کاربرد دارد.
 
تصفیه آب
اولین اقدام انجام گرفته بعد از استخراج ، ضد عفونی کردن آب است آب مورد استفاده از مخازن با دبی مشخص و از طریق لوله ها به یک کلریناتور متصل است  و وارد مخازن کلر زنی  و ذخیره می گردد و از این مخزن  توسط پمپ هایی به تصفیه آب می رود برای فرستادن آب از این مخزن به خط تولید از پمپ های استیل استفاده می شود و برای استفاده از آب های غیر آشامیدنی از پمپ های چدنی استفاده می گردد.
 
 
تصفیه توسط اسمز معکوس 
ابتدا آب وارد یک فیلتر شنی می گردد که در ان لایه های شن روی هم قرار دارند و عمل فیلتراسیون را انجام می دهند. بعد توسط پمپ ، آب را به تانک دومی ارسال و سپس به بخش RO انتقال می یابد  عبور آب از یک محیط رقیق تر به یک محیط غلیظ تر از خلال یک غشای نیمه تر را اسمز می نامند وجهت انجام عمل معکوس یعنی ورود آب از یک محیط غلیظ تر به یک محیط رقیق تر، باید انرژی مصرف کرد این انرژی توسط پمپ RO  تامین می شود . آب تصفیه شده توسط پمپ ها به مخازن ذخیره ارسال می گرد تا هنگام نیاز مجددا پمپ شده تا  با عبور از لامپ UV  برای بخش های مختلف خط تولید و کارخانه ارسال گردد.
 
 
تهیه گاز CO2
تولید گاز در کارخانه تولید نوشابه اهمیت فراوانی دارد . چون  مصرف گاز در نوشابه ها مهم و ضروری است . حالت کف کننده و طعم سوزاننده در نوشابه های گاز دار مربوط به وجود گازدی اکسید کربن در آنها می باشد.این گاز با تزریق در نوشابه علاوه بر ایجاد طعم به دلیل ایجاد محیط اسیدی به عنوان یک نگهدارنده نیز تلقی می گردد.
حلالیت گاز کربنیک در اثر کاهش درجه حرارت افزایش می  یابد ف میزان گاز به کاربرده شده بر حسب نوع و طعم دهنده متفاوت می باشد.
نکته : در فشار یک اتمسفر مقدار گاز حل شده در آب فقط به درجه حرارت بستگی دارد.
 
 
سیستم تهیه گاز دی اکسید کربن 
گاز از سوزاندن گازوئیل توسط بویلر ها ایجاد میشود. گاز وارد سه برج که به ترتیب برج آب برای شستشو گازها ( به صورت جریان ناهم سو ) و برج دوم جهت جمع آوری گازها ی سمی و برج منو اتیل (MEA) جهت جذب گاز های CO . گاز CO وارد کپسول پرمنگنات می گردد ، بعد از رله شدن و مایع شدن  توسط  آب وارد مخازن ذخیره می گردد.
در خط تولید گاز کربنیک ابتدا در یک بویلر گاز و یا گازوئیل سوزانده می شوند . مشعل و دیگی که بدین منظور استفاده شده است  به گونه ایی طراحی شده است که هوای لازم و کافی برای احتراق کامل سوخت تزریقی به مشعل ، را تامین می کند.در این روش آب و گازکربنیک و گاز های دیگر هم تولید می گردد.
پس از سوزاندن گاز طبیعی یا گازو ئیل، دود خروجی از دودکش بویلر به قسمت پایین ستون یا برج بلندی که بخش عمده آن از قطعات سرامیکی خاصی پر شده هدایت می شود. در این برج که برج شستشو نامیده می شود با پاشش آب از قسمت فوقانی برج برروی سرامیک ها ، دودی که از پایین به سمت بالا در حرکت است ضمن خنک شدن ، بخشی از ناخالصی های قابل حل را از دست می دهد .خروجی مخلوطی از گازهای مختلف از جمله گاز کربنیک است.
در مرحله بعد، گازهاي خروجي از «برج شستشو» به قسمت پايين برج ديگري وارد ميشود. در اين برج كه به نام «برج جذب» شناخته ميشود، با استفاده از مادهاي كه خاصيت جذب CO2 را دارد، جداسازي گاز كربنيك از مخلوط گازهاي مختلف صورت مي گيرد. ماده جاذب گاز كربنيك  نام دارد كه محلول آن با غلظتي مشخص از قسمت فوقاتي «برججذب» روي سراميكهاي داخل ستون پاشيده مي شود.
برج جداسازي با بويلر در ارتباط بوده لذا MEA  ورودي به آن در مجاورت شعله بويلر حرارت ديده و در اثر اين گرمايش گاز كربنيك از MEA جدا ميشود و با خروج از قسمت فوقاني «برج جداسازي» از يك مبدل حرارتي عبور ميكند تا خنك شده و در عين حال بخشي از رطوبت همراه آن به صورت كندانس جدا شود.
در مرحله بعدي، گاز توليدي وارد «كمپرسور گاز كربنيك» ميشود تا فشار آن به حدود 16 بار افزايش يابد. در ادامه گاز كربنيك توليدي از «ستون خشككن» عبور ميكند تا ضمن دفع رطوبت، نقطه شبنم گاز به حدود 60- درجه سانتيگراد برسد. بعد از  «ستون خشككن»، گاز كربنيك از «ستون كربن فعال» عبور مي كند تا بو و برخي ناخالصيهاي گاز حذف شود.
آخرين مرحله در فرايند توليد گاز كربنيك، تبديل گاز كربنيك توليدي از حالت گاز به مايع است. عمل تقطير گاز كربنيك در مبدل حرارتي يا كندانسوري مرتبط با يك كمپرسور آمونياكي يا فرئوني صورت ميگيرد و دماي آن تا حدود 30- درجه سانتيگراد پايين آورده ميشود تا به مايع تبديل گردد. در اين مرحله گازهاي غيرقابل تقطير همراه گاز كربنيك جدا شده و نهايتاً گاز كربنيك مايع با خلوص 99/99% در مخزن  ذخيره مي شود.
 
 
عصاره خانه 
شیرین کننده های مورد استفاده در صنعت نوشابه سازی
1.    شیرین کننده های طبیعی
2.    شیرین کننده های مصنوعی
3.    شیرین کننده های مشابه مصنوعی
 
 
 
مراحل تهیه شربت اولیه
 
مواد اولیه شربت ، آب قابل شرب و شکر دانه ایی است ،بعد از اختلاط مواد به نسبت های  مشخص و همینطور اضافه کردن بنزوات سدیم که به عنوان نگهدارنده استفاده می شود بوسیله همزن های موجود با هم مخلوط  می شوند و کار همزن ها تا زمانی  ادامه دارد که شکر به طور کامل در آب حل شود. به دلیل وجود ناخالصی ها و انواع آلودگی میکروبی محلول آب و شکر می بایست از فیلتر عبور نماید. پمپ های مورد استفاده  انتقال شکر از نوع پمپ های پیستونی هستند.
 
ادامه دارد....
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی : خط تولید نوشابه،خط تولید نوشابه گازدار،خط تولید نوشابه کامل،خط کامل تولید نوشابه گازدار،نوشابه گازدار،تولید نوشابه گازدار