خط تولید نوشابه
خطوط نوشابه سازی - پارت سوم

خطوط نوشابه سازی - پارت سوم

آشنایی با تولید خطوط نوشابه گازدار
۱۳۹۸/۰۶/۰۴

 
انواع فیلتر
1.    فیلتر لنزا
جهت فیلتر کردن مواد زائد از محلول این فیلتر کاربرد دارد.داخل این فیلتر تعداد زیادی المان قرار دارد و برای حرکت جریان شربت از قسمت درونی المانها برجدار بیرونی آنها می باشد.
2.    فیلتر پرس
این فیلتر  به کاغذ صافی مخصوصی از جنس پنبه نسوز مجهز است با عبور از این کاغذ های صافی شربت تصفیه می شود در فیلتر پرسی  ، از سوپرسل هم می توان استفاده کرد. سوپر سل به وسیله پمپ به درون فیلتر فرستاده شده و مانند  فیلتر لنزا روی صفحات را می گیرد.
 
پمپ فیلتر پرس
پمپ فیلتر پرس جهت  انتقال و تبدیل دوغاب به کیک در فیلتر پرس کاربرد دارد.
انواع پمپ های مورد استفاده در فیلتر پرس عبارتند از :
پمپ سانتریفیوژ، پمپ دیافراگنی ، پمپ دنده ای ، مونو پمپ، پمپ شلنگی.پمپ های اندازه گیری
پمپ فیلتر پرس با توجه به ویسکوزیته سیال ورودی به فیلتر پرس، میزان ذرات جامد ورودی به دستگاه فیلتر پرس، میزان فشار مورد نیاز پمپ کردن دوغاب به دستگاه فیلتر پرس و دبی مورد نیازجهت  فیلتراسیون در دستگاه فیلتر پرس مشخص می شود.
 
نحوه تهیه عصاره نهایی
عصاره در شروع کار شامل اسانس و اسید خوراکی و دیگر مواد مورد مصرف است که بعد ار مخلوط کردن آنها با یکدیگر و زمان استراحت 24 ساعته  آماده می شود.پس از گذشت این زمان عصاره نهایی توسط لوله های رابط به قسمت  فلومیکس برای اختلاط با آب تصفیه شده و تولید نوشابه  فرستاده می شود.
 
قسمت تخلیه جعبه ها
تخلیه کننده  جعبه ها یک  دستگاه است  به نام انکسر که بطری ها را از جعبه ها جدا می کند و آنها را بر روی نوار نقاله قرارمی دهد  و به قسمت بطری شوی هدایت می شود. فینگر های این دستگاه ها به نحوی عمل می نمایند که وقتی جعبه ها روی نوار نقاله قرار می گیرند که فینگر ها بطری ها را از سر بطری محکم می گیرد و بلند می کنند و وقتی که بطری ها به نوار نقاله دوم  می رسند فینگرها آزاد شده و بطری ها روی نوار نقاله جا داده می شوند.
 
بطری شوی 
این دستگاه جهت  از بین بردن میکروارگانیسم ها ضد عفونی کردن ، شستن بطری ها و خارج  نمودن مواد زائد از داخل آنها استفاده می شود  و  چندین مخزن دارد  که بطری ها بوسیله زنجیر حامل به طور منظم وارد مخازن می شوند و در هر مرحله بخشی از اعمال لازم جهت ضد عفونی روی آنها صورت می گیرد در اثر بالا بردن میزان PH در این مخزن ها که غلظت آن حالت نزولی دارد کلیه میکرو ارگانسیم ها نابود می شوند.
 
 
فلو میکس FLOO MIX 
عصاره نهایی بوسیله پمپ مخصوص به قسمت  فلو مکس فرستاده شده و در این قسمت اختلاط عصاره نهایی و آب تصفیه شده خنک به نسبت مشخص انجام می گیرد فلومکس دارای سه محفظه است
1-  محافط جهت ورود و تجمع عصاره نهایی 
2 - محفظه جهت  تجمع آب خنک
3-   محافط جهت  اختلاط آب و عصاره نهایی 
 
 
آینه بان خالی 
امکان دارد که شیشه ها مواد زائد داشته باشند و یا اینکه معیوب و شکسته باشند که برای ارائه به بازار مصرف مناسب نیستند.بطری ها با عبور از قسمت آینه بانی که شامل محفظه ایست با شیشه سفیدرنگ که دورن آن چند لامپ فلور سنت روشن می باشد که توسط اپراتور بازبینی می گردد . زمانی که بطری ها از مقابل محفظه عبور می کنند اگر  عیبی داشته باشند مشخص و توسط آینه بان از خط خارج می شوند . 
 
کربو کولر 
نوشابه بدون گاز وارد کربو کولر می شود ، نوشابه از بالای لوله های حاوی آمونیاک ریخته می شود. آمونیاک در حالی که از حالت مایع به گاز تبدیل می شود حرارت نوشابه را می گیرد و ان را تا حدور صفر خنک می کند (مقداری از آمونیاک که به صورت مایع باقی می ماند به تانک ذخیره آمونیاک بر می گردد و همراه با آمونیاک مایع و ورودی از سیلک انجام شد. مجددا کربو کولر فرستاده می شود ) نوشابه بعد از تزریق گاز به فیلر فرستاده می شود تا درون بطری ها پر گردد.
 
سیکل آمونیاک
 به کندانسور یا برج سرد کننده منتقل می گردد و کندانسور بین آب و آمونیاک تبادل حرارت انجام می دهد و آمونیاک مایع تشکیل می گردد. آمونیاک مایع که دارای فشار بالای 350 است  بدون احتیاج به پمپ توسط شیرهای کنترل کننده که در مسیرش قرار دارد به سمت کربو کولر و مخزن آمونیاک هدایت می گردد.
آمونیاک مایع از قسمت پایین وارد کربو کولر گشته و با نوشابه به صورت غیر مستقیم تبادل حرارت انجام داده پس  به گاز تبدیل می گردد و از قسمت بالای کربوکولر خارج شده و به مخزن آمونیاک وارد می گردد. گاز آمونیاک توسط شیر تنظیم کننده فشاز به کمپرسورمی رود.
 
 
فیلر و تشتک زن
بعد از تزریق  CO2 به نوشابه در کربو کولرفلومیکس نوشابه گاز دار وارد فیلر می شود و بطری های خالی بعد از نزدیک شدن به فیلتر روی فیلر قرار می گیرداین رکاب با فشار هوا کار می کند و بعد از قرار گرفتن بطری روی آن به سمت بالا برده می شود . هنگام گردش فیلر و در اثر فشاری که سر بطری به شیر خودکار وارد می کند شیر بازشده و بطری با حجم معینی از نوشابه پر می گردد.. بطری ها بعد از پر شدن به سمت پرس های تشتک زن هدایت می شوند ، تشتک ها آماده مصرف را در مخزن مخصوص به دستگاه می ریزند این تشتک ها توسط مکش هم سو گشته و با قرار گرفتن در ریلی دایره مانند به سمت پرس ها هدایت می شوند.
 
 
کیس پکر Case Packer
پس  از تشتک زن بطری ها از مقابل یک قسمت آینه بانی برای کنترل نهایی عبورمی کنند و به قسمت پر کننده جعبه ای نوشابه می روند و بعد از آن به وسیله دستگاه کیس پکر پر می شوند وجهت فروش به خارج از شرکت منتقل می گردند.
 
 
 

کلمات کلیدی :خط تولید،خط تولید نوشابه،فروش خط تولید نوشابه،خرید خط تولید نوشابه،خط تولید نوشابه گازدار،کارکرد خط تولید نوشابه گازدار،خط تولید نوشابه گازدار کامل