چیلر چه مزایایی دارد؟
مزایای استفاده از چیلر

مزایای استفاده از چیلر

شیوه کارکرد چیلر چگونه است ؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۷

 
چیلر چه مزایای دارد ؟
 
بطور کلی چیلر یکی از برترین و پر استفاده ترین  تجهیزات سرمایشی و گرمایشی است  که  کاربرد زیادی پیدا کرده است. پیشرفت های بشر در زمینه تکنولوژی و شیوه های نوین استفاده ی بهینه از انرژی و نیرو باعث شده است که چیلر هم در زمینه صنعتی و هم خانگی بسیار محبوب شود و بوسیله  تکنولوژی مرتبط با سیستم های تهویه توسعه بروز شود.
در یک ساختمان جهت به وجود آوردن انرژی گرمایی  میتوانیم از چیلر جذبی یا چیلر تراکمی استفاده کنیم و این امر تاثیر خیلی مطلوب تری دارد و در زمان کوتاه تر و در سطح وسیع تری می توانیم محیط ساختمان را گرم کنیم،در فضاهای با متراژ بالاتر این قضیه بیشتر حس میشود. در صنعت  می توانیم با  کمک  انواع صنعتی چیلر ، گرمای هدر رفته را به سرمایش مبدل کنیم و سرمایش ایجاد شده به کمک چیلر را برای نگهداری و استفاده از توربین های گازی و ژنراتورهای الکتریکی بکار ببریم.
 
 
 
شیوه کارکرد چیلر چگونه است ؟
 
داخل چیلر، ماده ای به نام مایع مبرد موجود است  که بوسیله یک عملیات می توانیم آن را تبخیر کنیم. جهت تبخیر شدن این مایع، گرمای زیادی لازم است که میتوانیم از  محیط اطراف این گرما را به درون دستگاه برده و در نتیجه ، انرژی سرمایشی و برودت کافی را تامین کنیم.
مشاوران ما میتوانند توضیحات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار دهند و یا میتوانید به مقالات قبلی در سایت مراجعه فرمایید.
 
مزایا ایستفاده از چیلر چیست ؟
 
انواع چیلر چه چیلر جذبی و چه چیلر تراکمی وسایر موارد مزایای خاص خود را دارند ولی در کل استفاده از این سیستم های تهویه فایده های دارد که به اختصار در زیر بیان میکنیم:
1.صرفه جویی در مصرف انرژی الکتریکی
2.کاهش هزینه های مختلف مانند خدمات برق و برق اضطراری
3.نتیجه ای چند برابر سرمایه گذاری اولیه  جهت راه اندازی چیلر ها
4.کاهش آلودگی های صوتی
5.کاهش تولید گازهای گلخانه ای و ... 
 
 
 
 

کلمات کلیدی :چیلر،چیلر تراکمی،چیلر جذبی،چیلر خانگی،چیلر صنعتی،خرید چیلر،فروش چیلر،قیمت چیلر،قیمت روز چیلر،مزایای چیلر،چیلر چه مزایایی دارد؟،چیلر مرغوب