تونل انجماد چیست؟
مراحل تولید تونل انجماد

مراحل تولید تونل انجماد

تونل انجماد چگونه تولید می شود؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

تونل انجماد
 
ما با روش های زیادی می توانیم مواد غذایی را منجمد کنیم، به صورت آهسته یا سریع. در شیوه  انجماد آهسته، مواد  را در فضایی با دمای پایین قرار می‌دهیم تا آرام آرام منجمد شوند. جهت انجماد سریع هم راه های گوناگونی وجود دارد مانند  تماس مستقیم محصول با ماده منجمد کننده، تماس غیر مستقیم محصول با ماده منجمد کننده و عبور جریان هوای سرد شدید. جریان هوای سرد و شدید معمولا درون یک تونل مخصوص صورت می گیرد.
 
تونل انجماد یکی از روش های انجماد سریع (iqf) می باشد  که کاربردهای زیادی  در صنایع غذایی دارد.
 
تونل انجماد
 
مزیت های تونل انجماد :
 
زمان کم برای انجماد مزیت اصلی تونل انجماد است، به علت انجماد سریع در این محصول ، کریستال های یخی بزرگ تشکیل نمی شوند.زیرا  کریستال‌های بزرگ موجب افت کیفیت ماده غذایی مورد نظر می‌شود.
به همین دلیل ، انجماد سریع تا حدود زیادی باعث حفظ شکل، رنگ، بو و مزه محصول می‌ گردد.
 
مزیت دیگر روش های iqf، امکان جداسازی تک به تک محصولات در زمان انجماد است که موجب تولید محصول با کیفیت‌تر نسبت به حالت انجماد توده ای است. این موضوع از نظر ماندگاری غذا و استفاده مشتری به اندازه مورد نیازش اهمیت دارد.
 
انواع تونل انجماد : 
دو شیوه  برای انجماد سریع داریم.
 
1. شیوه  مکانیکی می باشد که بر مبنای عبور جریان هوای سرد است. جریان هوای سرد به کمک فن از اطراف محصولات عبور کرده  و آن ها را منجمد می‌کند.
2. شیوه دیگر بر مبنای غرق سازی محصولات درون مایع نیتروژن با دمای بسیار پایین است که باعث انجماد فوری می‌شود.
 
تونل انجماد یکی از روش های مکانیکی انجماد سریع می باشد . بر اساس توضیحات بالا دو نوع تونل انجماد داریم :
 
 
1.تونل انجماد خطی
 
2.تونل انجماد مارپیچی
 
تجهیزات تونل انجماد :
 
تجهیزات بکار رفته  در تونل انجماد مانند سردخانه است و شامل کمپرسور، اواپراتور و کندانسور، شیر انبساط و تابلو برق می‌باشد. تفاوت‌هایی در تجهیزات کنترلی مورد استفاده در تونل انجماد و سردخانه معمولی وجود دارد.
 
کاربرد تونل انجماد :
 
امروزه، بازار مواد غذایی منجمد در حال پیشرفت می باشد و شرکت ها علاقه دارند که محصولات غذایی خود را منجمد کرده و آن ها را به اشکال مختلف بفروشند.  تونل انجماد دارای تسمه نقاله است  و مواد غذایی مانند توت، ماهی کوچک، گوشت و غیره را به صورت پیوسته منجمد می‌کند. اکثر تونل های انجماد، به سرعت فریز کردن اهمیت می دهند.
 
طراحی و ساخت تونل انجماد :
اصلی ترین گزینه  در طراحی و ساخت تونل انجماد، ظرفیت انجماد مورد نظر است، این مطلب ، یعنی تونل انجماد در هر ساعت چند تن مواد غذایی را میتواند، منجمد کند. گزینه مهم دیگر، حجم تونل انجماد است که در صورت بزرگ بودن باید، اواپراتورهای بیشتری بکار گیریم. تونل انجماد برای دمای 40- درجه سانتیگراد طراحی شده و مواد غذایی را تا 18- درجه سرد می‌کند.
 
 
 

کلملت کلیدی :تونل انجماد،خرید تونل انجماد،فروش تونل انجماد،طراحی تونل انجماد،تونل انجماد تهران،سفارش تونل انجماد،قیمت تونل انجماد،کاربرد تونل انجماد،شیوه تولید نونل انجماد