تونل انجماد و سردخانه
تفاوت های تونل انجماد و سردخانه

تفاوت های تونل انجماد و سردخانه

تونل انجماد چه تفاوت هایی با سردخانه دارد؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

تونل انجماد چه تفاوت‌هایی با سردخانه دارد؟
تفاوت های تونل انجماد و سردخانه : مهم ترین تفاوت تونل انجماد و سردخانه در سرعت انجماد آنها می باشد. همانطور که از اسم تونل انجماد میشود دریافت مواد و محصولات در این سیستم زودتر از سردخانه ، منجمد می شوند و به همین دلیل ماندگاری محصول در آنها بیشتر است و کیفیت آن ها بیشتر حفظ می شود.
 نوع اواپراتور به کار رفته در این دو سیستم هم تفاوت دارد.اواپراتور در تونل‌های انجماد معمولا ،  ایستاده است. شیوه تولید درهای تونل انجماد و سردخانه هم متفاوت است فرمت باز و بسته شدن  و طراحی درب تونل‌های انجماد نیز تفاوت دارد، جنس ساخت آن‌ها از نوع پی وی سی و یا پلی استر می باشد.
 
شیوه طراحی و ساخت تونل‌های انجماد :
جهت طراحی و تولید تونل‌ انجماد ظرفیت تولید آن مهم است. وقتی  به تولید یک تونل انجماد جهت منجمد کردن محصولات گونتگون می اندیشیم، محاسبات طراحی بر اساس نوع ماده‌ای که قرار است در این تونل منجمد شود، دما و زمان لازم برای انجماد آن انجام می شود. به همین دلیل می توانیم بگوییم که  ظرفیت تونل در حقیقت مقدار موادی است که در زمان مشخصی سرد شده و به دمای مورد نظر می‌رسد.
جهت طراحی و راه‌اندازی یک تونل به تجهیزاتی مانند :شیرهای انبساط، تابلو برق و عایق، کندانسور و اواپراتور نیاز داریم. بعد از اینکه تونل طراحی شد باید در ساخت و طراحی آن دقت بسیار داشته باشیم و تا حد امکان، زمان انجماد محصولات را کمتر کنیم زیرا ، بافت و کیفیت مواد غذایی حفظ می گردد.
 
 چرا زمان کم برای انجماد مواد غذایی ضروری است؟
این امر به این علت است که افزایش زمان انجماد موجب می‌شود که سطح مواد منجمد شده و یخ مثل یک عایق عمل نموده و از کاهش دما و انجماد درون مواد غذایی جلوگیری کند. طراحی در برای تونل، نیز باید پیچ‌های مخصوصی  بکار رود که تحمل فشار بالا را داشته باشند.
 
درب های تونل انجماد :
دربهای تونل انجماد دارای کنترل می باشد و با کمک  پیچهای مخصوص در فشارهای با دارای سیستم بسته شدن خاصی می باشد.دربها دارای انواع رنگ شده سفید ، پی وی سی ، ضد زنگ و یا پلی استر بوده که مشتری حق انتخاب دارد.
 
 
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی :تونل انجماد،خرید تونل انجماد،سفارش تونل انجماد،فروش تونل انجماد،سردخانه،خرید سردخانه،فروش سردخانه،کاربردتونل انجماد،تفاوت تونل انجماد با سردخانه،تونل انجماد چه تفاوت‌هایی با سردخانه دارد؟