چیلر
چیلر مناسب

چیلر مناسب

کدام چیلر برای ما مناسب است ؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳

 

کدام چیلر مناسب تر است ؟

 
کدام چیلر مناسب تر است ؟ پاسخ این سوال به مواردی بستگی دارد زیرا هر چیلر کاربردها و مزایای خود را دارد .مسئله مهم این است نسبت به هزینه ای که میکنیم چیلر باید راندمان مناسبی داشته باشد به عبارتی راندمان دربارهای جزئی و کلی آن متناسب باشد. دررابطه با چیلرهای تراکمی پیستونی راندمان دربارهای جزئی و کامل تفاوتی ندارد. ولی در چیلرهای سانتریفیوژ راندمان دربار جزئی به مقدار زیادی کم می شود.اما به کمک موتورهای فرکانس متغیر می توانیم میزان راندمان چیلر را دربار جزئی افزایش دهیم ولی باید هزینه مازاد پرداخت کنیم.
 
اگر موتور چیلر از نوع  فرکانس متغییر باشد می توانیم راندمان چیلرهای سانتریفیوژ و روتاری را در بار کم بهتر کنیم. به همین دلیل چیلرهای سانتریفیوژ، که جدیدتر می باشند کارایی بالایی دربارهای جزئی دارند ولی در کل چیلرهای جذبی به علت اینکه برای ایجاد سرمایش به برق نیازی ندارند جهت کاهش میزان مصرف برق در بازار از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.اگر گرمای هدر رفته و قیمت ارزان مد نظر باشد چیلر جذبی یک گزینه بسیار مناسب است.اگر در منطقه ای هستید که هزینه پیک برق وجود دارد می توانید هم از چیلر جذبی و هم از چیلر تراکمی استفاده کنید. 
 
دربارهای جذبی به این دلیل که کمپرسور متغییر دارند، برای صرفه جویی انرژی گزینه بسیار مناسبی هستند.این بدین معنی ست زمانی که به بعضی از اواپراتورها که نیاز نیز میتوان آن ها را خاموش کرد و این گزینه ها هم برای گرمایش و سرمایش کاربرد دارند. در مناطقی که شرایط آب و هوایی معتدل است در فص تابستان، 30 درصد صرفه جویی انرژی داریم. 
 
برای نصب و راه اندازی سیستم های VRF/V هزینه نسبت به چیلرها و پکیج های سقفی با توجه به  ساختمان و فضا در بعضی موارد بیششتر و در بعضی موارد کمتر میشود و باید هزینه ها به درستی و دقیق برآورد شود، اما اصولا افراد در مناطق سردسیر زیاد تمایلی به استفاده از  VRF/V  به دلیل  ضعف و عدم کارایی لازم ندارند.
 
این سیستم شامل تعداد زیادی کمپرسور نسبت به چیلرها که بین 1 تا 4 کمپرسور در ظرفیت یکسان از قابلیت اتکا پذیری کمتری هستند زیرا در هنگام گرمایش وظیفه خطرناک تری را برعهده دارند.این محصول حدود 20 سال عمر میکند ولی در سیستم های مشابه پکیج یا چیلر احتمال دارد تا 30 سال نیز عمر کنند. نگهداری خطوط طولانی لوله کشی مبرددر سیستم های VRF/V و تعمیرات آن هزینه زیادی دارد و نگران کننده است.
به دلیل حجم زیاد و طول لوله کشی طولانی مبرددر فضاهایی که افراد زندگی میکنند یکی از نقاط ضعف آن است و باید توسط نیروهای متخصص پشتیبانی شود.
 
 

کلمات کلیدی : چیلر،خریدچیلر،قیمت چیلر،فروش چیلر،چیلر ارزان،چیلر صنعتی،سفارش چیلر،طراحی چیلر،خرید چیلرارزان،تولیدکننده چیلر،تولیدکنندگان چیلر،چیلرجذبی،جیلر تراکمی