تابلو برق

Electrical Panel


تابلو برق  فضايي ست که تجهيزات برقی در آن نصب می شوند.در واقع تابلو لزوما یک فضای بسته نیست بلکه نوعی از آن میتواند بسته باشدمشکلات ناشی از نصب تجهيزات و خطرات ناشی از عوامل محيطی و پديده هايي مانند اتصال کوتاه که در تجهيزات الکتريکی روی می داد و در دسترس بودن تمام قسمتهای برقدار از سوی اپراتور، باعث شد سازندگان يمنی بيشتری را تامين کنند، از اين رو تابلو به شکل محفظه بسته طراحی شد تا تجهيزات داخل آن غير قابل دسترس باشند.
 
انواع تابلو برق از نظر ساختاری :
 
تابلوهای محفظه تمام بسته : تابلوهايي به شکل محفظه تمام بسته فلزی که تمام تجهيزات الکتريکی اعم از کليدها، ترانسهای جريان و ولتاژ، لوازم اندازه گيری، شينه ها و ... در داخل آن نصب می شود.این تابلوها به دو دسته تقسیم می شوند:
 
 تابلوهای محفظه جدا: اين نوع تابلوها نوعي از تابلوهای تمام بسته  هستند که در آنها، محفظه های مختلف از يکديگر جدا شده اند. اين امر باعث می شود تا اگر خطايي در يکی از محفظه ها روی دهد، اين خطا به محفظه های ديگر انتقال پيدا نکند و ساير محفظه ها نيز تحت تأثير آن آسيب نديده و محفوظ می مانند.
 
تابلو های محفظه جدا به چهار بخش تقسيم می شود:
 
 محفظه کليد
محفظه سر کابل
محفظه باسبار
 محفظه  (کنترل) که تجهيزات اندازه گيری، حفاظتی و کنترلی در آن قرار می گيرند.
 
 تابلوهای محفظه متصل : اين نوع تابلوها نوعي از تابلوهای محفظه تمام بسته هستند که در آنها، محفظه های مختلف از يکديگر جدا نشده اند.
 
انواع تابلو برق از نظر کاربردی :
 
 
1 - تابلوهای کشویی :
 
 تابلوهای مرکز قدرت : این نوع  تابلو برای تغذیه تابلوهای MCC استفاده میشوند و یک نوع تابلوی توزیع است و میتواند چند تا تابلوی MCC را تغذیه کند در این تابلوها کلیدها بیشتر از نوع هوایی هستند و بعد از پست اصلی استفاده می شوند.
 
تابلو های کنترل موتورها : این نوع تابلو  بصورت کشویی ساخته می شود و برای کنترل موتورها ساخته می شود. این تابلوها بخاطر مزیت تابلوهای کشویی بسیارگران هستند.
 
2 - تابلوهای فیکس
 
تابلوهای ایستاده چند منظوره : این نوع تابلو بشکل ایستاده قرار میگیرند و تابلوهای چند منظوره می باشند و در داخل آنها می توانیم تجهیزات کنترل-قدرت-پنوماتیکی و...نصب کرد.
 
 تابلوهای دیواری : این تابلوها به دو دسته تابلوهای روکار (On Surface) و تابلوهای توکار (Flush Mounting) تقسیم میشوند.
 
 
3 - تابلوهای مدولار: در واقع نوع پیشرفته ای از تابلوهای فیکس ایستاده هستند  هر فیدر به شکل یک مدول در تابلو نصب شده و به وسیله یک صفحه فلزی از فیدر بالایی و فیدر پایینی خود جدا می شوند و از لحاظ دسترسی به سر کابل به دو نوع کلی تقسیم می شوند:
 
 دسترسی از پشت
 
 دسترسی از جلو : در این حالت معمولا" در کنار درب اصلی تابلو درب کوچکی به نام درب کناری تعبیه شده و اتصالات کابل ها به فیدرها از طریق این درب انجام میشود این نوع سلولها را از لحاظ محل ورود سر کابل های ورودی وخروجی میتوان به ورود از بالا و ورود از پایین تقسیم نمود.
 
 
انواع تابلو برق از لحاظ ايستايي :
 
ديواری : تابلو هايی هستند که  روی ديوار نصب می شوند. اين تابلوها اگر روی سطح ديوار نصب شوند، روکار و اگر داخل ديوار جاسازی شوند، توکار  ناميده می شوند.
 
 ايستاده : تابلو حالت خود ايستا دارد. 
 
 
آشنایی با تابلو برق های کوهسار بنیس:
 
  • ساخت تابلو برق های سیستم سرمایشی(سردخانه،تونل انجماد،چیلر،آیس بانک،پکیج و یخسازی) طبق آخرین استاندارد های copeland  و Bitzer 
  • بدنه طرح ریتال با رنگ الکترواستاتیک مجهز به فیلترهای ضد گرد و غبار اسکار
  • باکنتاکتور و بی مثال های اشنایدر الکتریک فرانسه یا هیوندای کره جنوبی 
  • طراحی و ساخت تابلو برق به صورت سفارشی
  • تولید تابلو برق های تمام استیل جهت صنایع مواد غذایی،دریایی و شناورهای صیادی
  • پریز بغل تابلو جهت کارهای اضطراری
  • همراه با نقشه کامپیوتر و سیگنال های LED با شفافیت بالا
  • با برد الکترونیکی PLC ساخت DELTA تایوان(مدار فرمان کامل الکترونیکی ترمومتر ترموستات و تایمر  دیفراست و کنترلهای فشار دمش و مکش و روغن و کنترلهای فن های کندانسور و اوراتور و دیفراست در صورت سفارش )
  • طراحی و ساخت تابلوهای بانک خازن کارخانجات   
 
 
 
 
 
 
 

کلمات کلیدی : تابلو برق،انواع تابلو برق،خرید تابلو برق،خرید تابلو برق صنعتی،تابلو برق باز،تابلو برق محفظه بسته،تابلو برق داخلی،تابلو برق خارجی،تابلو برق دیواری،تابلو برق مدولار،تابلو برق مرکز قدرت،تابلوهای کنترل موتور،خرید تابلو داخلی،خرید تابلو برق خارجی،خرید تابلو برق کنترل موتور،خرید تابلو برق مرکز موتور،تابلو برق فشار ضعیف،تابلو برق فشار قوی،تابلو برق فشار متوسط،خرید تابلو برق فشار قوی،خرید تابلو برق فشار ضعیف،خرید تابلو برق فشار قوی،تابلو برق سفارش،تابلو برق استیل،خرید تابلو برق سفارشی،خرید تابلو برق استیل،ساخت سردخانه